Firma detektywistyczna warszawa

Polecany detektyw warszawa

Metoda Krakowska – skuteczna pomoc terapeutyczna dla dziecka
Zespół Aspergera – to obecnie ogromny problem. Sporo dzieci ma kłopoty związane z należytym rozwojem. Przyczyn może być mnóstwo. Specjaliści nie potrafią wskazać tych najważniejszych.  Jedno jest oczywiste: takie dzieci muszą mieć terapię. Ogromne poważanie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Z jakich powodów?
Metoda Krakowska – zalety
Opiekunowie, gdy dowiadują się o kłopotach rozwojowych swojego dziecka są zdruzgotani. Wiadomo, że jest to duży kłopot. Kiedy minie początkowy szok opiekunowie zaczynają poszukiwania odpowiedniej terapii. Wysiłek rodziców jest na wagę złota i zasadniczo przekłada się na pomyślność dziecka. Rozglądając się rodzice natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to zasadniczo dość niedawno stworzona terapia. Jej autorem jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez lata współpracowała z dziećmi niesłyszącymi – na tym fundamencie rozwinęła zasady terapii która pomaga dzieci z zaburzeniami. Czym cechuje się Metoda Krakowska?
Metoda Krakowska to wspaniała pomoc dla dzieci zaburzonych. Duża część rodziców z chęcią z niej korzysta. Metoda Krakowska to terapia całościowa. Polega na pobudzaniu wszystkich czynności poznawczych dziecka. Jej celem jest przejście dziecka przez wszystkie fazy rozwoju, jak to występuje naturalnie w przypadku dziecka prawidłowo rozwijającego się. Zasadnicze znaczenie ma nauka czytania. Dlatego dziecko od początku uczy się czytać. Bez znaczenia wiek – wyjątkowe jest to,że 2-letnie dzieci są w stanie nauczyć się czytać. Zręczność czytania ma zasadnicze znaczenie. Dzieci łatwiej akceptują otaczający je świat, jeżeli umieją czytać.
Terapia Metodą Krakowską startuje od słuchania wyjątkowych nagrań na płycie. Ten proces jest bardzo wymagający, ponieważ dziecko nie chce słuchać.
Kolejna faza to wykorzystywanie przeróżnych pomocy terapeutycznych stworzonych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne budują w dziecku takie umiejętności: syntezę wzrokową, pamięć wzrokową, szeregowanie, logiczne myślenie, rozpoznawanie emocji i wiele innych. Pomoce terapeutyczne wspomniane powyżej używa stopniowo. Zaliczamy do nich : fiszki, ludziki, puzzle i inne.
Metoda Krakowska to przynosząca efekty terapia. Powinno się ją dokładnie, żeby pomóc swojemu dziecku.